Grzejniki Mikanitowe

Wkłady grzejne grzałek mikanitowych wykonane są z francuskiego mikanitu grzejnikowego na flogopicie, taśmy oporowej szweckiej Firmy KANTHAL lub francuskiej Firmy RESCAL. Obudowane są w zależności od środowiska, temperatury pracy, obciążenia, blachą nierdzewną , kwasoodporną, żaroodporną lub mosiężną.

Stosowane obciążenia zależne są od gabarytów grzałki jak i miejsca zamocowania na maszynie. Maksymalne obciążenie dla nich wynosi 5 W/cm2.

Napięcia zasilania w zależności od potrzeb zamawiającego do 400 V, wykonane jako jednofazowe lub trójfazowe. Istnieje możliwość wykonania grzałek na obniżone napięcia.

Rodzaj i sposób podłączenia grzałek podaje zamawiający z uwzględnieniem mocy i napięcia zasilania.

Średnice wykonywanych grzałek przeważnie od Ø20 w górę. Szerokość do 500 mm.

Na obwodzie w płaszczu grzałki otwory lub uchwyty konieczne dla mocowania czujników temperatury jak również otwory i wyjęcia dla odgazowania tworzywa lub jako miejsce na śruby regulacyjne.

W zależności od mocy grzałek zastosowane są następujące przyłącza: wtyk WG-2, wtyczka urządzeniowa CEE, kostka porcelanowa dwu lub trzytorowa 2B/P lub 3B/P zakryta lub odkryta, przewody w izolacji termoodpornej do 400°C w zależności od potrzeb zabezpieczone plecionką stalową o długości standardowej L2 - 350 mm, śruby stykowe M5. Dla dużych mocy powyżej 3kW złączki tablicowe proste Zpt-p-6, montowane jako 2-torowe, 3-torowe lub 4-torowe. Na życzenie wykonywane z czujnikiem do pomiaru temperatury zamocowanym wewnątrz.

Zapięcie grzałek (skręcanie) to: wkręty M3, M4, M5 lub śruby M6 wraz z bolcami. W trudno dostępnych strefach maszyn w zależności od średnicy zastosowane są sprężyny dociskowe. Wykonywane na napięcia standardowe lub obniżone.

Istnieje możliwość zamontowania dodatkowej osłony termicznej.

Promienie i szerokości wykonywanych grzałek w zależności od potrzeb zamawiającego. Zapięcie (skręcanie) grzałek realizowane jest przez kołnierz przystosowany do skręcania śrubami lub przez śruby M6 wraz z bolcami. Komplet grzałek połówkowych ( dwie połówki) może być mocowany z jednej strony za pomocą zawiasu.

Przyłącze elektryczne wykonane jest przeważnie ze śrub stykowych M5.

Grzałki połówkowe mogą być wykonane w wersji ceramicznej. Wykonywane na napięcia standardowe.

Grzałki mikanitowe wewnętrzne to rodzaj grzałek mikanitowych otokowych. Różnica polega na skierowaniu mocy grzejnej.

Grzałki mikanitowe otokowe opasane są na głowicy walcowej w kierunku której kierowana jest moc. Grzałki mikanitowe wewnętrzne rozpierane są od wewnątrz cylindra, moc kierowana jest na zewnątrz grzałki w kierunku cylindra.

Dla lepszego odbioru przekazywanej temperatury stosuje się płyty dociskowe z blach grubości od 5 mm do 10 mm w zależności od gabarytów grzałki.

W płaszczyźnie grzałek mogą znajdować się otwory lub wybrania niezbędne do mocowania samych grzałek jak i płyt dociskowych oraz otwory pod czujniki temperatury.

Wykonywane na napięcia standardowe.

Dla lepszego odbioru przekazywanej temperatury stosuje się płyty dociskowe z blach grubości od 5 mm do 10 mm w zależności od gabarytów grzałki.

W płaszczyźnie grzałek mogą znajdować się otwory lub wybrania niezbędne do mocowania samych grzałek jak i płyt dociskowych oraz otwory pod czujniki temperatury.

Grzałki płaskie ramkowe skręcane są śrubami M8. Wykonywane na napięcia standardowe.